Imunitate scazuta

Diete, Alimente sanatoase,

Moderatori: Gabriela, mirela.wagner

Imunitate scazuta

Mesajde Mishu pe 26 Oct 2010, 11:43

Am intrat in posesia unei cutii de Immune Assist si sunt interesat de o cura cu acest supliment nutritiv, intrucat am probleme cu imunitatea, in sensul ca racesc foarte usor mai ales in lunile de toamna iarna si pe deasupra am astm alergic. Sunt interesat care este durata unei cure si in ce cantitate de capsule trebuie per zi trebuie administrat?
Mishu

Re: Imunitate scazuta

Mesajde mirela.wagner pe 27 Oct 2010, 15:19

Pentru imunitate scazuta se administreaza in prima luna 3/zi si dupa aceia se merge pe cite 2 zi timp de 4 luni.
Dr.Prof. Mirela Wagner
mirela.wagner

Mesajde Mishu pe 27 Oct 2010, 23:23

mirela.wagner scrie:Pentru imunitate scazuta se administreaza in prima luna 3/zi si dupa aceia se merge pe cite 2 zi timp de 4 luni.

Va multumesc pentru suport. As mai avea o intrebare: la ce interval se reia cura cu Immune Assist dupa expirarea celor 4 luni.
Mishu

Mesajde mirela.wagner pe 28 Oct 2010, 15:03

Nu se intinpla nimica daca se merge in permanenta dar nu cred ca este nevoie, se poate merge in continuare cu cite o pastila pe zi cit este necesar.Nu da dependenta dar este un supliment care ridica imunitatea foarte mult ( o compozitie foarte buna)si nu cred ca este necesar sa se mearga mult cu el, numai celor cu cancere in stadiul III si IV.
Dr.Prof. Mirela Wagner
mirela.wagner

Mesajde Mishu pe 05 Noi 2010, 14:41

mirela.wagner scrie:Nu se intinpla nimica daca se merge in permanenta dar nu cred ca este nevoie, se poate merge in continuare cu cite o pastila pe zi cit este necesar.Nu da dependenta dar este un supliment care ridica imunitatea foarte mult ( o compozitie foarte buna)si nu cred ca este necesar sa se mearga mult cu el, numai celor cu cancere in stadiul III si IV.

Este posibil ca administrarea Immune Assist sa imi declanseze o criza de astm alergic? Spun asta ca la sunt alergic la praf si acarieni si de cand am inceput tratamentul mi s-a declansat un fel de secretii nazale similare guturaiului.
Mishu

Mesajde mirela.wagner pe 08 Noi 2010, 04:53

Nu , imunul ajuta la asam nu il declanseaza.
Dr.Prof. Mirela Wagner
mirela.wagner

Înapoi la Alimentatie sanatoasa